• volnyblog

Ukrajinská armáda plánovala začátkem března zaútočit na Rusko a Bělorusko, sdělil vůdce DLR


Ukrajinské ozbrojené síly plánovaly na začátku března zaútočit na Rusko a Bělorusko, uvedl v úterý Denis Pušilin, šéf Doněcké lidové republiky (DLR).

„Na začátek března byl plánován útok nejen v Donbasu, ale také na ruské občany, mám na mysli Krym. Pozoruhodné je, že útok byl plánován jak z pevniny, tak z moře. Kromě toho se podle některých údajů v tomto období plánovaly útoky i na část Běloruska,“ uvedl.

Po dramatickém zhoršení situace v Donbasu 17. února oznámil ruský prezident Vladimir Putin 21. února rozhodnutí uznat svrchovanost Doněcké a Luganské lidové republiky v hranicích administrativních hranic Doněcké a Luganské oblasti, jak se k tomu zavázaly na listině jejich ústavy. S jejich představiteli byly podepsány smlouvy o přátelství, spolupráci a vzájemné pomoci. Dne 24. února ruský prezident Vladimir Putin oznámil zvláštní vojenskou operaci v reakci na žádost o pomoc ze strany hlav donbaských republik. Zdůraznil, že Moskva nemá v plánu obsazovat ukrajinské území, ale jejím cílem je demilitarizace a denacifikace země. Republiky zahájily operaci na osvobození svých území kontrolovaných Kyjevem.

Zdroj: TASS a https://tadesco.org/ukrajinska-armada-planovala-zacatkem-brezna-zautocit-na-rusko-a-belorusko-sdelil-vudce-dlr/

494 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše